MIKI

viac informácií

Pravdu má ten, kto má moc. Bez ohľadu na to, ako ju získal…

Triler o hlave organizovaného zločinu 90. rokov Mikulášovi Černákovi, ktorého stvárnil Milan Ondrík, nakrútil úspešný režisér Jakub Kroner na základe skutočných udalostí. Autorom scenára je v Česku i na Slovensku oceňovaný scenárista Miro Šifra, ktorý preštudoval všetky dostupné informačné zdroje, pričom dôležité z nich boli priamo od Mikuláša Černáka. „Počas kovidu sme pretelefonovali dohromady desiatky hodín, niekoľkokrát som za ním bol aj osobne v Leopoldove,“ uvádza Miro Šifra.

„Príbeh bývalého bossa slovenského podsvetia Mikuláša Černáka je imanentnou súčasťou dejín Slovenska 90. rokov, v ktorých sa synonymom úspechu stala schopnosť presadiť sa za akúkoľvek cenu. V politike i mimo nej. A tí, čo sa bezškrupulózne vyškriabali na vrchol, sú na Slovensku už tri desaťročia predmetom obdivu. Stali sa „vzormi“. Preto je o 90. rokoch potrebné hovoriť, pretože v nich má korene hlboká kríza dnešnej spoločnosti,“ hovorí producentka Zuzana Mistríková.

žáner: thriller

réžia: Jakub Kroner

scenár: Miro Šifra

hrajú: Milan Ondrík, Dušan Cinkota, Gregor Hološka, Michal Kubovčík, Martin Nahálka, Anna Javorková, Rebeka Poláková, Marek Fučík, Petra Vajdová, Soňa Norisová, Matěj Hádek, Juraj Loj a ďalší