JOJ SVET

viac informácií

Najnovšia, už štrnásta stanica JOJ Group, je dokumentárna televízia, ktorá ponúka nepretržité celodenné vysielanie a prináša najlepšie a najnovšie dokumenty z celého sveta v slovenskom jazyku. Ide o bohatý výber pôvodných slovenských aj partnerských medzinárodných dokumentov od renomovaných domácich a zahraničných tvorcov.

S novou televíziou JOJ Svet pokrývame všetky dokumentárne žánre. Program je prispôsobený širokej skupine divákov najrôznorodejších cieľových skupín vyhľadávajúcich cestopisy či prírodopisy, zaujímajúcich sa o architektúru, vedu, vesmír alebo dejiny, ale tiež o pohľad na súčasné trendy i budúcnosť.

Medzi programové highlighty stanice budú v najbližších sezónach patriť akvizičné tituly ako Hry impérií (Empire Games), Zbrane Hollywoodu (Hollywood Weapons), V mysli zločinca (Killer Inside), ale napríklad aj víťazný film najväčšieho slovenského festivalu dokumentárneho filmu Jeden svet 2022 Návštevníci. JOJ Svet podporuje tiež mladých autorov, začínajúcich dokumentaristov a študentov, uvedie napríklad to najlepšie z dokumentárnej tvorby režisérov Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Špecifikom novej televízie JOJ Svet je autorská tvorba. Do vysielania v roku 2024 uvedieme niekoľko domácich či koprodukčných dokumentárnych filmov a seriálov rôzneho žánru – príkladom je náš pripravovaný projekt Hitlerove tajné misie (Hitler´s Secret Missions) či séria Alien´s Files: Reopened.

V programe JOJ Svet nebudú chýbať ani dokumenty Pavla Barabáša – velikána slovenského dokumentárneho filmu. JOJka sa zároveň už dlhé roky podieľa aj na vzniku série dokumentov našej oceňovanej redaktorky Veroniky Homolovej Tóthovej, z ktorej tvorby uvedieme historické dokumenty Hľadanie spomienok, Atentát na Heydricha či cyklus Neumlčaní.

Všetky dokumentárne tituly z vysielania JOJ Svet budú dostupné aj v sekcii Premium na našej streamovacej platforme JOJ play. Rovnako na nej sprístupňujeme živé vysielanie stanice.