LOVEC

viac informácií

Detektívna mystery s témou vyháňania duchov a exorcizmu

Televízia JOJ pravidelne prináša na slovenské obrazovky originálne seriálové žánre, aké sú vo svete trendom a u nás sú vzácnou príležitosťou pracovať na niečom, čo radikálne vybočuje z obvyklého scenáristického a seriálového rámca. Ďalším dôkazom bude seriál, na ktorom sa za posledné roky scenáristicky a dramaturgicky podieľalo niekoľko osobností česko-slovenskej televíznej a filmovej tvorby.

Tajomná atmosféra, nadprirodzené sily, záhadné konanie postáv a mystika balansujúca na hrane logiky – to je seriál Lovec, ktorý posúva tému boja dobra so zlom do fyzickej, konfrontačnej roviny. Medzi bežnými ľuďmi sa pohybujú démoni, ktorí hľadajú vhodnú telesnú schránku pre svoju existenciu. Zlo má ale nad nimi len takú moc, akú mu dovolia. Tomáš je človek so zvláštnymi nadprirodzenými schopnosťami a Alica žena, ktorá v detstve záhadným spôsobom prišla o mamu a vyrástla v detskom domove. Alica sa stane súčasťou vyšetrovania všetkých prípadov, ktoré sú doménou Tomáša a ostatných „lovcov“.

žáner: mysteriózny krimi seriál

epizódy: 8 x 60´

produkcia: Slovenská produkčná, Česká televízia, Trigon Production

autori/scenár: Tomáš Koňařík, Adam Doležal, Petr Hudský, David Ziegelbauer

réžia: Jiří Strach

hrajú: Jana Kolesárová, Pavel Kříž, Petra Polnišová, Ivo Gogál, Marek Lambora, Jiří Dvořák, Judit Pecháček, Michal Režný a ďalší